Alžběta Zimmerová

Porcelánový set je inspirován papírovými skládankami, které symbolizují hravost.

Každý si z dětství vybaví chvíle, kdy se bavil skládáním objektu z papíru a lodička s kelímky mezi ně určitě patřily. Chtěla jsem, aby tyto předměty v lidech vyvolaly příjemné vzpomínky z dětství ke kterým se každý rád vrací ...

Tento set je vyroben z porcelánu. Je tak zachována čistota a elegance tvaru produktu.Loďka může sloužit jako cukřenka a kelímky jako šálky na expresso. Dalšímu využití se ale meze nekladou ... Loďku je možné použít na drobné sladkosti, oříšky, nebo jen na dekoraci se zrnky kávy či samostatně. Kelímky i lodičky jsou stohovatelné a dají se seskládat do různých tvarů.

http://www.alzbeta-design.cz

13/10/2013 - produktovy-designBeWooden

Na začátku byla touha vytvořit na trhu nové módní produkty, které budou svým designem jedinečné. Zodpovědným vztahem k přírodě jsme se rozhodli využívat dřevo - jako obnovitelnou surovinu, kterou zná lidstvo po staletí. Každý náš výrobek uchovává příběh stromu. Některé kusy dřevin byly součástí majestátných stromů, jiné zase mnoho let sloužily lidem v prosluněných ovocných sadech. Dřevo v nás uchovává doteky přírody a celého koloběhu života. Uvědomujeme si důležitost stromů v našich životech, proto využíváme šetrné způsoby zpracování dřeva. Naší filozofií je vytvořit komunitu lidí se stejnými ideály, stylem a vkusem pro módu.

http://www.bewooden.cz

17/09/2013 - modaDarkArt

DarkArt je internetová prezentace českého výtvarníka Jana Doležálka, pracujícího pod přezdívkou HunteR.

http://www.darkart.cz

08/09/2013 - graficky-designBÜRO 128

BÜRO 128 je nově založené design studio sídlící v Praze.

http://www.buro128.org

16/05/2013 - graficky-designAtom Rat

Oblečení pro běžný den, do města i na sport. Oblečení, které je originální, ale přesto funkční a cenově dostupné.

http://www.atomrat.cz

29/04/2013 - modaSedací sestava (Gravelli)

Sedací set určený zejména do veřejných prostor je hravý, variabilní a funkční zároveň. Vytvořte si sestavu dle vašich představ a přání. Nechcete sedět přímo na betonu? … díky vložené vrstvě korku bude posezení příjemné.http://www.studiovacek.cz

http://www.gravelli.com

30/03/2013 - produktovy-designJana a Radim Slovákovi

Partnerské studio tvořící šperky z porcelánu a oceli.

http://www.jaradesign.cz

09/03/2013 - sperkyWal1

Studio WAL1 se zabývá grafickým zpracováním a výrobou originálního walldesignu (tapety, 3D tapety, závěsy a dekorační textilie, samolepky, malba, banner, corian/hi-macs, canvas, sklo...) s ekologickým potiskem a individuálním přístupem k prostoru, osobnosti nebo firemní identitě. WAL1 tvoří lidé, kteří se dlouhodobě pohybují v oblasti grafického designu a jsou tak schopni navrhnout jedinečné řešení, které u souseda neuvidíte.

http://www.walone.com

01/03/2013 - produktovy-designPatrik Svoboda

Visualperfect je grafická platforma Patrika Svobody provozována od roku 2005.

http://www.visualperfect.cz

24/02/2013 - graficky-designKnihy a typografie (Martin Pecina)

Publikace Knihy a typografie se do detailů zabývá procesem tvorby knih. Obsahuje eseje o čtení, knihomilství, knize a knihovnách či elektronickém čtení, ale funguje i jako praktická příručka, užitečná při navrhování beletrie, poesie nebo odborné literatury. Druhé vydání přináší na devadesát stran nového obsahu, mimo jiné nové ukázky sazby, rozsáhlou pasáž o diakritice, revidovanou anatomii písma či slovníček nejdůležitějších pojmů.

http://www.book-design.eu/knihy-a-typografie.html

01/02/2013 - graficky-designpředchozí strana | další strana