Zaoblený loft (A1 Architects)

Realizace A1 Architects.

Na začátku roku 2010 nás oslovili klienti se zadáním řešení prostoru velkorysého podkroví v Praze Dejvicích. Vzhledem k tomu, že se často zabýváme prostory s mnohem menšími prostorovými nároky byla to pro nás velká výzva a první krok od prostoru malého k prostoru "neomezenému"...

Pokračování na stránkách A1 Architects.

http://www.a1architects.cz/cs/prace/zaobleny-loft

27/11/2012 - architekturaTV Tower (Atelier SAD)

Rekonstrukce interiéru Žižkovské věže, která se v těchto dnech znovu otevírá pro veřejnost.http://www.towerpark.cz

http://www.ateliersad.cz/architektura/256-tv-tower.html

30/10/2012 - architekturaEsthé dent (Vrtiška a Žák)

Designerské duo VRTIŠKA a ŽÁK mají za sebou nespočet zajímavých projektů, na kterých se podíleli jako např. hotel MOODS, hotel Fusion, adidas, Heineken, Nadace Terezy Maxové dětem, KKCG a nyní svého designerského ducha přenesli i do podoby nové zubní kliniky Esthé Dent, která je odnoží estetické medicíny Esthé. Celková barevná koncepce Esthé dent se odehrává v čistě neutrálních a světlých tónech, vzhledem k velikosti a umístění prostor s dominantou v podobě žluté barvy. Pro řízení stomatologického centra bylo použito řešení STAKOHOME, které zajišťuje nejen moderní přístroje pro lékaře, ale zároveň zpříjemní klientům jejich návštěvu v ordinaci. Poslech hudby, promítání filmů, připojení na WiFi je nedílnou součástí nového, moderního systému.http://www.vladimirzak.cz

http://roman-vrtiska.com

12/09/2012 - architekturaGas (Atelier SAD)

Originální návrh benzínové čerpací stanice na Slovensku.

http://www.ateliersad.cz/architektura/222-cs-gas.html

08/09/2012 - architekturaBydlení IQ

Internetový časopis Bydlení IQ chce svým čtenářům představovat zdařilé realizace nebo návrhy bytů a rodinných domů jako inspiraci pro řešení vlastního bydlení.

http://www.bydleni-iq.cz

28/06/2012 - architekturaAtelier Štěpán

Atelier Štěpán vznikl v roce 1997 jako autorský atelier, zabývající se architekturou a designem. Za dobu své existence se vyprofiloval do stávající podoby nezávislé firmy usilující o kvalitní českou tvorbu. Jádro atelieru tvoří čtyři lidé doplnění stálým okruhem spolupracovníků a profesních specialistů (stavebních i uměleckých profesí).

http://www.atelier-stepan.cz/

10/05/2011 - architekturaMě101

Předchozí výstava mě100 byla věnována strategii stavění v sídlech - zahušťováním, vrstvením a překrýváním. Mě101 zkoumá možnosti využití specifických prostorů v rámci sídel - bývalého kamenolomu, již nefunkčního prostoru vodárny, školního areálu.

http://me100.cz

01/01/2011 - architekturaZvonička na Horečkách

Iniciátorem projektu je občanské sdružení Naše Beskydy. Zvonička je situovaná v unikátní lokalitě Horečky na pomezí obce Trojanovice a města Frenštát p. R., mezi útulnou Pantáta a hostincem Rekovice. Právě z hostince Rekovice pochází Antonín Bača Horečka, který se nejvíc zasloužil o vznik obce Trojanovice a její samosprávu v roce 1748. Místo vzniku Trojanovic bylo vybráno záměrně - zvonička má symbolizovat boj proti mocipánům z těžařské lobby, kteří svými plány ohrožují historické i budoucí hodnoty obce. Zvonička bude, za symbolický příspěvek na boj proti plánům těžařů, sama zvonit dolu Frenštát umíráček. Moderní vzhled a tradiční řemeslné metody použité pro stavbu zvoničky symbolizují jak vidinu lepší budoucnosti tak i návrat k tradičním hodnotám.

http://www.mrva.net

12/11/2010 - architekturaRozhledna Pekelský vrch (Mjölk)

Mjölk architekti jsou mladí, nadšení, mají elánu na rozdávání a hlavy plné svěžích, neotřelých nápadů. Návrh rozhledny na Pekelském vrchu vzešel z architektonické soutěže vyhlášené občanským sdružením Rozhledna Pekelský vrch ve spolupráci s Fakultou architektury TU Liberec. Stavba třicetimetrové věže má přirozený, organický věžový tvar tubusu, zakončeného kopulí. Dřevěná konstrukce s dvojitým schodištěm je opláštěna pletencem dřevěných větví. Jako materiál poslouží náletové bukové dřeviny z blízkého okolí a další zajímavé artefakty lesa. Třeba houby.

http://www.mjolk.cz

02/09/2010 - architekturaVila Hermína (HŠH architekti)

Objekt je zasazen do svažitého terénu na kraji obce Černín, ze kterého přebírá do svých útrob stejný sklon podlah. Vnitřní prostorové uspořádání je založeno na střídání rovné a šikmé podlahové plochy, které dávají v součtu spirálový charakter vnitřku a definují i vnější vzhled stavby. Využití šikmé podlahy v přízemí objektu není samoúčelné, ale je na žádost investora připraveno pro promítání filmů, tedy jako malý kinosál. Okna a otvory jsou rozmístěny i s ohledem na venkovní fasádu objektu - každá stěna má pouze jeden otvor. Jako zateplení a izolace je využit polyuretanový nástřik s růžovým nátěrem, který je zamýšlen jako pocta naší oblíbené stavbě Průtokového kanálu ústavu vodního stavitelství v Berlíně od Ludwiga Lea.

http://www.hsharchitekti.cz

22/12/2009 - architekturadalší strana