designSUPERMARKET

Supermarkety již neodmyslitelně patří ke společnosti 21. století. Jsou to chrámy spotřební kultury s vlastními marketingovými postupy, sveřepou logistikou a systémem fungování. Jejich výskyt obzvlášť na českém území je tak enormní, že se staly součástí života každého z nás. Festival designSUPERMARKET je osobitou odpovědí na tento fenomén, který se mu snaží vzdorovat a kontrovat souborem zážitků naprosto odlišné povahy. designSUPERMARKET zaručuje zážitky nenavázané na levné produkty masové výroby pochybného estetického vzhledu, ale na originální, jedinečná a dobře zpracovaná díla mladých tvůrců, která mají silný výraz a přidanou hodnotu.

http://www.designsupermarket.cz

03/12/2012 - ostatniOlats Otesoc 80s (Dipozitiv)

Plakát pro představení Olats Otesoc tentokrát z 80. let

http://dipozitiv.cz

07/11/2012 - ostatniUnie grafického designu

Unie grafického designu nedávno aktualizovala svůj web a nyní nabízí i volně dostupná videa a návody.

http://unie-grafickeho-designu.cz

04/11/2012 - ostatniBílé květy (Hanuš Lamr)

Náušnice ve tvaru bílých květů ze zlata, stříbra a syntetické pryskyřice. Hanuš Lamr se zabývá světem rostlin ve šperku. Své kolekce pojmenovává po konkrétních rostlinách a z nich čerpá svoji inspiraci.

http://www.hanuslamr.cz

27/10/2012 - ostatniDesignVid

Prvni český design video portál o architektuře, módě, technice, produktech, interiérech, médiích a dalších zajímavostech v pohyblivých obrazech.

http://www.designvid.cz

22/08/2012 - ostatniKýbl

Ryze česká "image bookmarking" služba. Do kýble patří jen česká vizuální tvorba a původní český obrazový materiál. Kýbl archivuje a ideálně také inspiruje.

http://kybl.tumblr.com

22/03/2011 - ostatniTalentDesign

TalentDesign je společnost, která vyhledává návrhy elegantních, vtipně navržených produktů s dokonalou funkčností. Spolupracuje se studenty designu i s již vystudovanými designéry. U vybraných návrhů investuje do výroby a následného prodeje ve vlastní kamenné prodejně i prostřednictvím svého webu. Produkty jsou – bez ohledu na způsob spolupráce, kterou si designer vybere – vždy prodávány se jménem a příběhem autora designu.

http://www.talentdesign.cz

28/02/2011 - ostatniThe Macula

Macula je projekt zabývající se vztahem mezi obrazem, zvukem a divákem. Snaží se hledat nové postupy v již zajetých kolejích a zkoumá jejich další možnosti. Cílem je najit maximální symbiózu a uspokojit audiovizuální nihilismus. Video mapping je zcela nový styl vizuálního umění vycházející ze sféry vjingu. Jedná se o určitý přesah, kdy rámec 2D projekčního plátna byl už nedostačující a následné snahy o nový koncept vedly k objevení projekcí ve volném prostoru na libovolné objekty.

Video mapping využívá běžné technologie, dostupné v zábavním průmyslu, zcela novým způsobem. Hlavní náplní jsou projekce, které spolupracují s vybraným objektem a usilují o rozbití vnímání perspektivy u diváka. Pomocí projektoru lze zakřivit a zdůraznit jakýkoliv tvar, linii nebo prostor. Sugestivní hra světla na fyzickém objektu vytváří nový rozměr a mění pohled na zdánlivě „běžnou věc“.

Všechno se stává iluzí.

http://themacula.com

16/01/2011 - ostatniEma Mele Maso

O emblémech, vyhledávačích, black metalu, sítích, fikci, sociálních vztazích, historii, solárních panelech, krizi, městech, princeznách a princích, hranicích, konfliktech, básních, architektuře a řadě dalších věcí. A o designu. Tak popisují praktici a teoretici grafického designu Metahaven, o čem je jejich soubor týkající se vizuální identity a politiky Uncorporate Identity. Až na posledním místě stojí v seznamu slovo design. Nevědomě tak vystihují, o čem je i emamelemaso.

Autoři, kteří píší na emamelemaso.cz, se pohybují na poli grafického designu a ‘emu’ společně vytvářejí s přesvědčením, že podstatou grafického designu je způsob uvažování. Designér je zásadně ovlivňován vším, co potká, vědomě i nevědomě, a zároveň se na věci kolem sebe dívá očima grafického designéra. Vědomě i nevědomě.

Emamelemaso je otevřeným projektem, který má aktuálně podobu internetového zápisníku. Kruh přispěvatelů do zápisníku není uzavřen.

http://emamelemaso.cz

17/11/2010 - ostatniChemical Affair

The Chemistry Gallery Vás zve na akci „Chemical Affair“ - prezentaci a prodejní výstavu originálního autorského designu. V prostoru galerie se v rámci „Chemical Affair“ představí na dvě desítky mladých českých designérů a vedle studentů uměleckých škol i známá jména alternativní designové scény. Prezentace „Chemical Affair“ bude probíhat od 11. do 12. září 2010, zahájení výstavy se uskuteční v sobotu, 11. září 2010, v 10:00. The Chemistry Gallery bude v době pořádání akce otevřena po oba dva dny od 10.00 do 22.00. Příjemnou atmosféru v rámci akce „Chemical Affair“ zajistí hudební vystoupení DJs a Václav Havelka aka selFbrush (indie/folk), který vystoupí v sobotu 11. září 2010 na terase The Chemistry Gallery. Vystoupení začíná v 19:30. Občerstvení zajistí společnosti Polévkárna a Mamacoffee. Nenechte si ujít jedinečnou přehlídku skvělé módy a designu!

http://www.thechemistry.cz

09/09/2010 - ostatnidalší strana